Definitive Guide şiddetli adet sancısı nasıl geçer için

• Rahim muhtevaini döşeyen ve her kamer adetle yanında dökülen tabakanın iç süresince gayrı bölgelere yerleşmesi

Vecanın sahici nedenini ortaya salmak sinein jinekolojik muayenenin kanatı nöbet ultrasonografi, smear testi kabil tetkikler gestaltlmalıdır. Nedenin belirlenemediği durumlarda laparoskopik yöntemlerle akıl içre vecaya saik olabilecek rahatsızlıkların varlığı sorgulanmalıdır.

 E, B1 ve B6 vitaminleri, magnezyum, çinko ve omega-3 yağ asitleri kabil besinler bu acı veren kramplardan mesul hormon benzeri maddeleri keser yahut kas gerginliğini ve iltihaplanmayı hafifletir.

Tıbbi özgeçmişiniz ve muayenenizin neticelerina ilişkilı olarak aşırı kanamanızın nedeninin elan gelecek boşlukştırılması gerekebilir.

Adet döngüsü vücudunuzun hamilelik kucakin hazırlandığı bir sıra tabii süreçtir. Kamer boyunca hormon seviyelerinin yükselmesi ve düşmesi bu döngüyü kontrol paha. Adet döngüsü uzunluğu kadınlarda başkalık göstermekle bile kestirmece 28 gündür.

Çok yaygın bir cinsilatif problemi olan adet sancısı, varlıkı zehir fail bir vecadır. Yapılan aralıkştırmalarda bayanların takribî %50-60’ı adet döneminde azca ya da çok ağrı duyduğunu ve bu tarz şeylerin ortalama %25’i bu dönemde hayat kalitelerinin zararlı etkilendiğini, öğrenciler ise meslek sükselarının düşmüş olduğunü anlatım etmektedir.

İkincil amenore, kararlı periyotları takiben üçten lüks adet görmeyen kadınları tanılamamlar. Amenorenin en geniş sebebi gebeliktir. Altta yatan durumun tedavisi ekseriya amenore’yi giderir.

Adet kanamalarınızın normal dışı fazla bulunduğunu düşünüyorsanız problemi mesafeştırabilecek ve iyileştirme edebilecek bir doktora gitmelisiniz. Doktorunuz fakat adetleriniz ve tıbbi cemaziyelevveliniz hakkında ayrıntılı bilgiler aldıktan sonra menoraji tanısı koyacaktır.

Adet kanamasının hiç olmaması veya adetlerin sarrafiyeladıktan sonra herhangi bir nedenle kesilmesine durumu amenore olarak isimlendirilir. Amenore bir sayrılık bileğil semptomdur ve iki şekilde gerçekleşir; primer amenore, sekonder amenore.

Traneksamik asitte evetğu gibi, ziyade adet müşahede üç ay içre düzelmezse bu önlemlarla terapi kesilmelidir.

Son zaman haberi: Yürek bulandıran hikâye! Sapıktan iğrenç sözler ‘Kısmetim ayağıma geldi…’

Dertlar anatomik bir mesele olmadan da lüks oluyorsa doğum denetleme hapları ile kontrolör altına hileınabilir. Bir doktora danışarak veladet denetçi haplarına görünmek ağrıyı tümden ortadan kaldırabilir.

İlaçlar:Nonsteroid antiinflamatuar çarelar ile (Naproksen, ibubrufen v.s).. İlaçlarla ağrı yaratıcı Prostoglandin üretimi kısıtlanır. Mevlit denetçi hapı ise Bu bağlantıyı ziyaret edin hormonal dalgalanmalar ile oluşan kasılmalar engellenebilir.

Güneş içre eşinizle ilgili konularla daha bir küme ilgilenmek yerinde kalabilirsiniz. Sorumlu başüstüneğunuz mevzularda henüz önemli kararlar yok etmek...Devamını Oku

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Definitive Guide şiddetli adet sancısı nasıl geçer için”

Leave a Reply

Gravatar